MALZEME ÖZELLİKLERİ

Yüksek Isı Yalıtımı Sağlar

Hacminin %84’ü kuru hava dolu gözeneklerden oluşan YTONG, donatılı beton, yatay delikli tuğla ve briketten daha hafif bir yapı malzemesi olduğu için ısı yalıtımı özelliği de bu malzemelere göre daha iyidir. YTONG ile yapınız yazın serin, kışın sıcak olur.

Ytong’un ısı yalıtımını sağlayan unsur, küçük gözenekler arasında sıkıştırılmış kuru havadır. Hacminin %84’ü içinde kuru hava bulunan gözeneklerden oluşan ve kuru birim hacim ağırlığı kullanım amacına göre 300-600 kg/m³ arasında değişen Ytong, doğal olarak ilave yalıtım malzemesine gerek duymadan ısı yalıtımı sağlayan bir kâgir yapı malzemesidir.

Hafiftir – Depreme Dayanıklıdır

Kuru birim hacim ağırlığı 400 kg/m3 olan YTONG yapı malzemeleri, yapınızı hafifleterek deprem emniyetini artırır. Yapı malzemeleri birim ağırlıklarına bağlı olarak farklı özellikler gösterirler

Kolay İşlenir

YTONG ahşap gibi kolayca işlenebilen bir malzemedir. Matkap ile delinebilir, testereyle kesilebilir, rendelenebilir, çivi çakılıp vidalanabilir, tesisat için kolaylıkla kanallar açılabilir. Malzeme firesini azaltarak, işçilik ve zaman tasarrufu sağlar.